Fashion group Блог

Blog cover Bata insolia

Bata

Кампања пролет/лето 2017 и нова технологија – Insolia

Колекцијата на Bata за оваа сезона изобилува со шармантни модели на чевли кои гарантираат удобност и стил. Фотографирани во еден од најкосмополитските градови во Европа, Барселона  е новата локација за кампањата, а како заштитно лице повторно го среќаваме познатиот италијански модел Мелиса Сата.

1

Coachella_Urban

Оваа сезона како тренд се појавува дезенот на тантелата во вид на перфорации на различни модели на спортските обувки и летните чизми, кои пак црпат инспирација од „Кочела“ фестивалите.

Perforated

Coachella

 

Sneakers

Спортските обувки добиваат нови форми, а ретро стилот на подебел ѓон повторно се враќа во мода. Металик сјајот преовладува на различни парчиња и е задолжителен елемент кој ќе даде шик изглед на комбинацијата.

metallic

6 (1) - Copy

Конечно жените можат да уживаат во носењето на омиленот моден додаток – чевли на високи потпетици. Обувките добиваат нова димензија и удобност благодарение на новата технологија – Bata Insolia.

Овие чевли се создадени за пешачење, кои притоа ќе направат да изгледате повисоко, ќе се чувствувате комфорно, правилно ќе ја распределат тежината на целото стапало и истите ќе можете да ги носите три до четири пати подолго од вообичаено. Подобрувањето на држењето на телото и балансот, намалувањето на притисокот во колената и на предниот дел од стапалото  се клучни бенефити кои ги овозможува оваа технологија.

Insolia

Зачекорете смело во новата сезона со колекцијата чевли на Bata!

 

Да бидеме поврзани