Fashion group Блог

Tbl boat shoes blog cover

Timberland

Бродски чевли – Timberland класика во модерен облик

Еден од најрафинираните модели на Timberland– бродските чевли стануваат синоним за класичен дизајн со врвен квалитет. Овој модел чевли ги сплотува функционалноста, безвременоста и софистицираноста во обувки кои лесно се носат и комбинираат. За пролет/лето 2017 класиката е дополнета со модерна технологија со имплементирање на Sensorflex системот.

homeslider boat shoes women

Оваа техонологија постои од 2014 година е и создадена како одговор на предизвиците и темпото на модерното време. Направен од три делови, Sensorflex системот лесно се адаптира на различна подлога и се приспособува на движењето на оној што ги носи во текот на целиот ден. Цврстиот дел го поддржува и стабилизира стопалото, средниот слој служи како амортизер за нерамен терен, додека пак таканаречениот динамичен слој на ѓонот овозможува максимална флексибилност.

1505_AWARENESS

Бродските чевли со Sensorflex технологија доаѓаат во машки и женски модел – Tidelands и Lakeville. Тidelands се секојдневни, удобни обувки со современ финиш, рачно шиено спојување на деловите, квалитетна кожа и издржливи врвки. Палетата на бои се движи од темно сина, преку кафена до впечатлива црвена или пак елегантна сива.

0505_QUOTE

Женскиот Lakeville модел може да се најде во летни бои како пастелни црвени и зелени тонови, но и традиционалните темно сини и кафени. Колекцијата е изработена од мека кожа, а присутна и е верзијата од превртена кожа со премиум квалитет. Деталите се една од најважните карактеристики на Timberland, па така Lakeville моделот е дополнет со OrthoLite влошка за целодневна удобност, врвки кои се прилагодуваат и издржлив, водоотпорен горен дел кај моделите од превртена кожа.

 

Со својата безвремена силуета, автентични и практични, бродските чевли остануваат класика која ги надминува трендовите и се враќа во обновена варијанта сезона по сезона, благодарение на својата верна публика.

Да бидеме поврзани